Sephiroth

7. května 2015 v 17:29 | Sky |  Povídky bez pokračování
Tak...
Tohle měla být něco jako úvaha, i když to podle mého není ani příbuzný od úvahy... Původně to bylo (a stále je) do školní soutěže, ale chci se s vámi podělit :-D

Žánr: "Úvaha"
Varování: ---
FanFiction na: Final Fantasy
Postava: Sephiroth (obrázek při kliknutí ZDE.)Jsem velkou fanynkou her, filmu a anime jménem Final Fantasy. Často trávím svůj čas (mimo jiné) procházením internetových stránek a obohacuji se o informace, které jsem během hraní 14 existujících her nepochytila.
Čas od času zavítám do diskuzí o postavách. Všichni milují Clouda Strifa, hlavní dobrou postavu FF. A všichni nenávidí Sephirotha.
Někdo by řekl, že je to samozřejmost, neboť je to hlavní záporná postava... Když se ale zeptám PROČ ho nenávidí, nikdy mi nedokážou odpovědět než "Je to vrah."

Sephiroth býval "dobrý".
Bojoval za organizaci ShinRA, navzdory tomu že se k němu nechovali upřímně a zatajovali před ním, a před ostatními SOLDIER často důležité informace. Třeba ho vyslali na misi s tím, že se jedná o obyčejného protivníka a z desetičlenného týmu se vracel jediný.
Proč? To jsem nikdy nepochopila. Proč po tom všem dokázal znovu ShinRA (jméno organizace se neskloňuje) poslechnout? Proč jim neustále věřil?
A proč si na to nikdo z Final Fantasy fanoušků nepamatuje? Proč v něm vnímají jen to špatné?

Jednoho dne se Sephiroth dozvěděl že je jen nepodařený experiment. Že se vlastně nenarodil a nikdy nežil. Že byl jen nástroj, který až nebude potřeba, bude odhozen do kouta, dokud nezreziví.
Dozvěděl se, že jeho "Matka" (s velkým M záměrně) je Cetra, nadčlověk, nebeská bytost která na Zemi kdysi přišla s cílem ovládnout ji. Jenže Jenova byla lidmi uzavřená v jakési pasti. Rozhodl se.
Odvede svou Matku a splní její přání ovládnout Zem.
Tady v něm lidé vnímají tu špatnost? To že chtěl osvobodit Jenovu? Vnímají ho zlého a trestu hodného jen proto že měl sen, ať byl jakýkoliv. Jen proto že chtěl pomoci své Matce splnit její sen?
Jistě. Šli na to špatně, Jenova i Sephiroth. Chtěli ovládnout svět. Ale taky proč!
Na Zemi zuřila nevyléčitelná nemoc jménem Geostigmata. Jenova i on chtěli sice využít Zemi jako koráb napříč vesmírem ALE jen proto aby našli svět, kde je všechny čeká zářná budoucnost a lék.
V tom je špatný? V tom že chtěl najít lék na nemoc?
Jistě šel na to špatně. Nejspíš by mnoho lidí zemřelo. Ale přece, omluvte ta přirovnání, i Hitler a Napoleon chtěli jen něco "dobrého" (v jejich případě sjednotit svět do jednoho státu) ale šli na to špatně. (Hodně)

Lidé mi argumentují...
,,Byl to vrah!" ,,Zabil stovky lidí ani nemrkl!" ,,Arogantní bas**rd! Nic víc!" ,,Prostě byl špatný!"
Často slyším ,,Kdybych měl možnost utkat se s ním, nakopu mu *echrm* pozadí!"
Ale proč? Jen tak mimochodem, nakopat pozadí Sephirothovi se jen šťastnou náhodou povedlo Cloudovi, který Sephirotha nakonec zabije. (Nejspíš, ještě nás čeká jeden díl hry.)
Má finální otázka je tedy: Proč ho kritizujete, když ho neznáte? Mnoho z vás hrálo jen FF VII. Tak proč se navážíte do osoby, o které nic nevíte?
Proč?

Ano. Byl na špatné straně. Ale ti co dohráli 14 díl mohli ve story line vidět, že když ho Cloud probodne, Sephiroth se už nebrání. (Taky poslední dvě minuty boje vůbec nebojuje.)
Když leží na zemi v Cloudově náručí podívá se na něj a povídá:
,,Celý život jsem byl jen monstrum. Přál jsem si splnit sen Jenovy. Zachránit její sen. To byl můj sen. Pomoci jí najít nový svět se zářivou budoucností. Ale potom jsem pochopil že monstra nemají sny. Odpusť mi Cloude... Prosím... Ty... Nikdy se nestaneš dobrým SOLDIER, to nikdy."
Mnoha lidem teď zatrnulo, jen proto aby se menšina, včetně mé maličkosti, rozplakala při posledních slovech. ,,Budeš Hrdina*. Věřím Ti. Nezklam mou důvěru."
A tím 14 díl končí. Kdo ví, jestli nás Sephirtoh čeká v 15...

* Hrdina=nejvyšší bojová hodnost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nika Nika | 12. června 2016 v 22:19 | Reagovat

tuhle úvahu jsem našla náhodou a dost mě zarazila jedna věc. Propaguješse jako velký fanda FF ale z textu je jasné, že máš těžké mezery o základních věcech. Např: ohledně syndromu Geostigmat, Sephiroth rozhodně nehledal lék, jelikož samotná nemoc byla dílem Jenovy a jejích bůněk proudících v lifestreamu, sám Kadaj to potvrdil pri rozhovoru s Rufusem a taky Jenova nebyla Cetra, Cetra byla rasa podobná lidem žijící na gaie která dokázala komunikovat s planetou. Právě oni zajaly Jenovu. Poslední žijjící byla Aerith a proto byla chráněna Turks. Ale jinak souhlasím že Sephiroth byl nejlepší postavou z celé série FF a pokud by ses zajímala víc, zjistíš, že je mnohem víc milován než Cloud. Taky tajně doufám, že se někde ještě objeví. Za mě máš za úvahu za 2 díky nepřesnostem, ale pochybuju že by nějaká učitelka byla znalá FF. Hodně štěstí

2 Kira Kira | 7. ledna 2017 v 4:56 | Reagovat

[1]: Já bych se s tím tak nenervovala :'D se podívej, jak je povídka stará a blog neaktivní :'D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama